Home staging plus ocieplenia tak wygląda wtórny rynek nieruchomości.

W okresie stagnacji koniunktury sprzedaż niejednej nieruchomości jest wielkim wyzwaniem, szczególnie gdy chciałoby się przy okazji jeszcze, całkiem przyzwoicie na tym zarobić.

Dlatego jednym z idealnych rozwiązań od Anglii aż po Polskę jest tak zwany – Home staging inaczej też zwany Property szyling. Polega to mianowicie na tym iż wyspecjalizowane firmy, projektanci, nie wielkim kosztem rewitalizują nieruchomość przeznaczoną na sprzedaż na rynku wtórnym, podkreślając jej walory ewidentne, przy okazji tuszując mankamenty, które każda rzecz posiadać może.

Docieplanie budynków (oferteo.pl/docieplenia/elewacje) również jest jedną z czynności mających uatrakcyjnić nieruchomość, a przy okazji podnieść cenę w sposób uzasadniony. Wiadoma sprawa przy tym iż czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, dlatego też odnawia się nie tylko elewacje (oferteo.pl/docieplenia/docieplanie-budynkow) budynków, ale też czyści się i odnawia całe mieszkanie wewnątrz.  Należycie dobrana kolorystyka ścian oraz ustawność ewentualnych mebli i wyposażeń, jako że sporo ludzi zwraca szczególną uwagę na miejsca typu łazienka, kuchnia, te miejsca muszą być niemal perfekcyjne.

Standardowo taka rewitalizacja wacha się w granicach od 1 do 3 procent ogólnej szacunkowej wartości nieruchomości, jest to nie wiele zwłaszcza w odniesieniu do – być albo nie być, przy sprzedaży nieruchomości. Te całkiem skuteczne  praktyki stopniowo przeniesione na polski grunt zza zachodniej granicy poprawiają jakość wtórnego rynku mieszkań. Tam zaś wiadomym jest że gro starych budynków wymaga remontu, niekiedy także ocieplenia (oferteo.pl/docieplenia) ścian zewnętrznych, jako że dawniej stosowane technologie budowlane były cokolwiek odmienne od współczesnych. Niemniej stare domy mają jeszcze swój niebanalny urok.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s